Webkamery online - webkamera Boží Dar, Poledník, Praděd, Lysá hora, Pustevny, Březník, Cínovec, Jizerka, Sněžka, Bedřichov, Boží Dar, Kvilda, Klínovec, Deštné v Orlických horách, Lipno, Špindlerův Mlýn, Tanvaldský Špičák a další "Webkamery z hor".

Webkamery online Šumava, Krkonoše, Jizerské hory, Krušné hory, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Vysočina.

Webkamery Šumava

Webkamery online Šumava - Webkamera Borová Lada, Březník, Bučina, Černá v Pošumaví, Churáňov, Dobrá Voda, Filipova Huť, Frymburk, Horní Planá, Horská Kvilda, Javorník, Kašperk, Kubova Huť, Kvilda, Modrava, Nové Hutě, Pancíř, Poledník, Prachatice, Prášily, Rejštejn, Srní, Stožec, Sušice, Velký Javor, Vimperk, Volary, Zadov, Železná Ruda.

Šumava - nejvyšší vrchol je Großer Arber (Velký Javor) - 1456 metrů na německé straně. Na české straně je to Plechý - 1378 metrů. Tipy na výlet: Stezka v korunách stromů na Lipně, hrad Rabí, hrad Kašperk, hrad Velhartice, Černé Jezero, Archeopark Prášily...Skiareály: Lipno, Zadov, Špičák, Arber, Hochficht, Nové Hutě, Frymburk, Kvilda, Sternstein atd.

Webkamera Borová Lada - Zlatá Lada.

Zlatá Lada - Borová Lada na Šumavě

[ http://www.zlatalada.cz...]

 

Webkamera Borová Lada - pohled na obec.

webkamera Borová Lada

Webkamera Březník - pohled na Šumavu.

Webkamera Březník

Webkamera Bučina - výhled z hotelu Alpská vyhlídka.

Webkamera Kvilda - Bučina II

Webkamera Černá v Pošumaví - Lipno.

Webkamera Černá v Pošumaví

Webkamera Černá v Pošumaví - kemp Olšina.

Webkamera Černá v Pošumaví

Webkamera Churáňov - lyžařský areál Zadov.

Webkamera Churáňov

Webkamera Dobrá voda - v pozadí Šumava.

Webkamera Dobrá voda

Webkamera Filipova Huť - obec a Šumava.

webkamera Filipova Huť

Webkamera Frymburk kemp, v pozadí Lipno.

Webkamera Frymburk

Webkamera Horní Planá - směr Plechý.

Webkamera Horní Planá

Webkamera Horská Kvilda - pohled z budovy Obecního úřadu.

Webkamera Horská Kvilda

[ http://horskakvilda.eu/is/...]

Webkamera Javorník - pohled na Zadov z penzionu Jeřabina.

Webkamera Javorník

Webkamera Kašperk - výhled na Kašperské hory.

Webkamera hrad Kašperk

Webkamera Kvilda - Jezerní potok, směr Horská Kvilda.

Webkamera Kvilda

[ http://www.skikvilda.cz...]

Webkamera Lipno Ski areál - výstup lanovky Jezerní.

Webkamera Ski areál Lipno

[ http://www.lipno.info/webkamery...]

Webkamera Nové Hutě - sjezdovka.

Webkamera Nové Hutě

[ http://www.skikvilda.cz...]

Webkamera Pancíř - pohled z Hotelu Horizont na Velký Javor.

Webkamera Pancíř - Hofmanky

[ http://www.sumavanet.cz...]

Webkamera Prachatice - město a Šumava.

Webkamera Prachatice

Webkamera Sušice - město a Šumava.

Webkamera Sušice

Webkamera Velký Javor - Grosser Arber.

Webkamera Velký Javor

Webkamera Vimperk - pohled na město.

Webkamera Vimperk

Webkamera Volary - město a Šumava.

Webkamera Volary

Webkamera Zadov - Lyžařská škola, sjezdovka Kobyla.

Webkamera Zadov - Pucalka

[ http://www.skikvilda.cz...]

Webkamera Zadov - sjezdovka U Hořejšů.

Webkamera Zadov U Hořejšů

[ http://www.skikvilda.cz...]

Tipy na výlet

Na tomto místě budeme pravidelně přinášet aktuální informace z našich hor, tipy na výlet, zajímavosti, kuriozity, termíny pořádaných akcí a snímky z webkamer. Pokud budete mít zajímavou fotku nebo informaci z okolí webkamer, pošlete nám ji na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na naši facebookovou stránku a my ji vystavíme na našem webu.

Webkamery online - aktuality a tipy na výlet z našich hor

Jak naučit dítě lyžovat?

Začít učit dítě lyžovat se dá již od 3 let věku dítěte.

Nejprve bych doporučoval nechat dítě ťapat na rovině, aby si zvyklo na lyže a na to, že to klouže. Poté je již možno jít na sjezdovku. Nejlepší jsou sjezdovky, které mají pohyblivý koberec. Dítě se dostane bez problémů nahoru. Většinou obsluha pomůže s výstupem z koberce. Pokud je k dispozici jen Poma, vezeme dítě nahoru tak, že dáme jednu nohu mezi lyže dítěte a vezeme ho tzv. "na koleni".

V začátcích výuky přidržujeme dítě na laně nebo tzv. žížalou. Já jsem používal žížalu. Ta se dá dítěti kolem hrudníku pod ruce a vezeme ho pluhem z kopce. Je třeba dítě donutit, aby se učilo plužit a aby se na žížalu nevěšelo a nezaklánělo se. Jinak se hrozně nadřete a dítě si zvykne spoléhat se na vás. Tuto fázi s žížalou bych doporučoval neprotahovat a zkusit nechat dítě jet samotné. Tím se dostáváme k tomu co je podle mě při učení nejdůležitější a to je svah. Nejlepší je najít sjezdovku, která končí do roviny. Nebojíte se pak, že dítě někam ujede. Dítě i když neumí zatáčet,  tak se na rovince samo zastaví. Výuka v této fázi probíhá samozřejmě pořád bez hůlek. Pokud už dítě zvládne samo jet, dbáme na to, aby jelo v pluhu, kolínka pokrčená, ruce na kolena. Nebo zkoušíme různé hry, které zpříjemní dětem tuto náročnou fázi učení. (Např. roztánout ruce a jet jako letadlo, nebo jakoby držet volant a naklánět se). Osvědčilo se mi také jet pozadu před dítětem a vžy ho přibrzdit, trošku mu poodjet a opět přibrzdit. U šikovných dětí bych možná zkusil i vynechat fázi s žížalou, nebo lanem a rovnou zkusil nechat dítě jet samotné. Ale jen v případě mírného kopce a dojezdu do roviny.

Co považuji za druhou nejdůležitější věc při učení je délka lyží. Několikrát jsem se na to ptal i ve Skicentru odborníků a ti doporučují mít lyže o 10 - 20 cm kratší než je výška dítěte. Já doporučuji o 30 cm a více kratší. Delší lyže se hůře ovládají jak při zatáčení, tak při plužení. Nevidím jediný důvod, proč mít dlouhé lyže, když potřebujem, aby se dítě naučilo zatáčet a plužit.

Co je nejdůležitější, když učím dítě lyžovat?

1. Mírný svah s dojezdem do roviny.

2. Krátké, dobře ovladatelné lyže. (Dítě i sebe dobře obléknout, helmu pro dítě)

3. Trpělivost.

Skiareál Strážné v Krkonoších - recenze

18.ledna 2017 - Skiareál Strážné je především areálem pro rodiče a děti. Profil sjezdovek je mírný a ideální pro začínající lyžaře. Pro ty nejmenší je ve skiareálu dětská zahrádka se zvířátky. Děti zde mohou ťapat na lyžičkách a seznamovat se s tím, že to na lyžích klouže. Větší děti mohou na sjezdovku a to buď na laně, nebo s rodičem na pomě. Obsluha vleku je ochotná a vlek přibrzdí. Rodič dá dítěti jednu nohu mezi lyže a veze ho tzv. na koleni. Děti mohou využít i velkou lyžařskou školu (450 Kč / hodinu). Napočítal jsem kolem 15 instruktorů. Cena skipasů je 420 Kč/den, nebo můžete využít bodovou jízdenku, kdy jedna jízda vyjde na 15 Kč. Pokud si zatouží pořádně zalyžovat i rodiče, je zde prudší vlek ke kostelu, nebo můžete dojet autem do 4 km vzdálených Herlíkovic. Nesmíme zapomenout ani na běžkaře. Strážné je východiskem běžkařských stop, dojedete po vrstevnici až do Špidlerova Mlýna.

Skiareál Lipno - recenze

15.12.2016 - Skiareál Lipno. Sobotní návštěva Skiareálu Lipno se vydařila po všech směrech. Počasí nádherné, fronty u vleků žádné. Nejlepší na skiareálu je Foxpark pro děti. K dispozici jsou dva pojízdné koberce, na jejichž konci pomůže s výstupem dítěti místní obsluha. Půjčit si zde můžete pomůcky k držení dítěte při lyžování (Tzv. žížala, kroužek nebo i koště). Dětský areál je oplocen a prochází se zde lyšák Fox, kterého děti obletují. Sjezdovky byly dobře upravené a na straně od Lipna i dostatečně tvrdé. Myslím, že si zde dobře zalyžují i zdatní lyžaři, kteří vyhledávají větší kopce. Na straně k Lipnu, kde svítí slunce byl již sníh měkčí a pomalý. Tato sjezdovka je i svým profilem spíše pro začátečníky a děti. Foxpark je zdarma, celodenní permanentka za 480 Kč (v mimosezóně, do 23.12).

Nové město na Moravě se chystá na biatlon

24. listopadu 2016 - Nové město na Moravě. Světový pohár v biatlonu se letos pojede i v Novém městě na Moravě. Závody se uskuteční 15 - 18. prosince. Divákům se představí všichni čeští přední biatlonisté včetně Gabriely Koukalové, Veroniky Vítkové, Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce. V Novém městě na Moravě probíhá zasněžování tratí a očekává se bouřlivá divácká kulisa. Zbývá už jen pár lístků na tribunu, volná jsou ještě místa kolem trati. Organizátoři očekávají návštěvu 30 000 diváků. Více na http://www.vysocina-arena.cz

Program: Čtvrtek 15.12 17:30 - Sprint muži

               Pátek 16.12 17:30 - Sprint ženy

               Sobota 17.12 15:00 - Stíhací závod muži, 17:30 - Stíhací závod ženy

               Neděle 18.12 11:45 - Hromadný start muži, 14:15 - Hromadný start ženy

Aktuální pohled na Vysočina arénu: http://webkameryzhor.cz/webkamery-z-hor/webkamery-z-hor/vysocina/nove-mesto-na-morave-arena

Na Monínci se začne lyžovat už 26. října

13. října 2016 - Monínec. Skiareál Monínec na České Sibiři je nově vybaven zařízením Snowfactory, které umožňuje vyrábět sníh a zasněžovat i při teplotách nad nulou. Zasněžovat se dá až do 35 stupňů. Oproti technickému sněhu je snow factory jiný. Připomíná šupiny nebo sklo. Monínec tak bude prvním místem v Česku, kde si můžete v sezóne 2016-2017 zalyžovat. Zahájení provozu je naplánováno na 26. října.

Další aktuality a informace z hor - tipy na výlet