Webkamery online - webkamera Boží Dar, Poledník, Praděd, Lysá hora, Pustevny, Březník, Cínovec, Jizerka, Sněžka, Bedřichov, Boží Dar, Kvilda, Klínovec, Deštné v Orlických horách, Lipno, Špindlerův Mlýn, Tanvaldský Špičák a další "Webkamery z hor".

Webkamery online Šumava, Krkonoše, Jizerské hory, Krušné hory, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Vysočina.

Další Aktuality a novinky z hor - tipy na výlet

14.března 2016 - Harrachov. Jubilejní 70. Setkání s Krakonošem se uskuteční v sobotu 19. března v Harrachově. Přivítejte jaro s Krakonošem. Akce začíná v 11 hodin. Uvidíte průvod s maskami, vystoupení mažoretek, loutkové divadlo, soutěž o nejhezčí masku, šermířsko-ohňovou show a další.

15. května 2016 - Churáňov. Na Šumavě byla v červnu 2015 zrekonstruována nová rozhledna na místo bývalého skokanského můstku. Jde o unikátní stavbu v nadmořské výšce 1109 m. Kromě krásného výhledu na Šumavu je zde i horolezecká stěna. Pro cestu k rozhledně je v provozu lanová dráha Zadov-Kobyla. U dolní stanice v provozu občerstvení a dětské hřiště.

Provozní doba 2016:

30.4. - 19.6.    víkendy- so a ne 9 – 17 hod.

25.6. - 4.9.      denně 9 – 18 hod.

6.ledna 2016 - Jizeské hory, Bedřichov. Pořadatelům Jizerské padesátky se vzhledem k nepřízni počasí podaří připravit pouze 4 km okruh. Závodníci pojedou 4 okruhy. To znamená, že závod bude mít padesátku pouze v názvu a běžci na lyžích budou mít v cíli v nohách kolem 16 km. Lyžaři budou startovat v blocích po 400 účastnících a musí dokončit závod do 2 hodin. Pouze závodníci elitní skupiny která je součástí Ski Classics, pojedou patnáct okruhů a najedou přes 50 kilometrů. Start hlavního závodu - Jizerská50 je v neděli 10.1.2016 v 8:30. Pokud by sníh přeci jen napadl, jsou organizátoři Jizerské 50 připraveni upravit stopy a ponechat závod v plné délce. Webkamera Bedřichov stadion.

23.listopadu 2015 - Jizerka - Tip na výlet: Jizerská oblast tmavé oblohy. Obloha je zde mnohem tmavší než nebe ve městech, kde může být jas noční oblohy více než 40krát větší než přírodní. To bylo důvodem pro zřízení "Oblasti tmavé oblohy" zahrnující  údolí Jizery (k železničnímu mostu) a Jizerky včetně okolních horských hřebenů . Jizerská oblast tmavé oblohy plní dvě základní funkce: 1.vzdělávací - informování o světelném znečištění a možnost vidět noční oblohu mnohem tmavší, než jak ji zná průměrný obyvatel města. 2. ochrana přírody - zahrnutí ochrany tmy do existující ochrany životního prostředí údolí Jizery a Jizerky.

27. listopadu 2015 - Krkonoše - dnešní ráno na Sněžce...Webkamera Sněžka.  Na Sněžku se můžete vydat nejen lanovkou, ale i pěšky nebo na běžkách.

1. Z Pomezních bud v Horní Malé Úpě k chatě Jelenka, přes Obří hřeben na Sněžku (cca 8 km). Nejlehčí trasa

2. Z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu na chatu na Růžohorkách a odtud už na Sněžku (cca 6,5 km).

3. Z Pece Pod Sněžkou přes Obří důl a Obří sedlo až na Sněžku (cca 8,5 km). Nejtěžší trasa

4. března 2016 - Loučná nad Desnou, Jeseníky. I takto může vypadat lyžování v Čechách. Některé sjezdovky pokrývá jen úzký pruh sněhu. Hlavní je udržet se v zasněženém koridoru. Po trávě už to trochu drhne...

17. prosince 2015 - Krkonoše. V Krkonoších se lyžuje i přes nepříznivé počasí. Nově se otevírají další sjezdovky. Například Stoh ve Špindlerově Mlýně a "Cvičná louka" na Horních Mísečkách, nebo sjezdovka v Malé Úpě. Ve Špindlerově Mlýně se otevřou další sjezdovky: Nová Hromovka v provozu od 18.12. a Malý hank ve Sv. Petru bude v provozu od soboty 19.12. V Peci pod Sněžkou je stále v provozu SkiResort Černá hora - Pec, Černohorský Express a sjezdovka Zahrádky. V Krušných horách se lyžuje puze na Klínovci. Naproti tomu Šumava je na tom z našich hor asi nejhůře, sníh není a vysoké teploty nedovolují zasněžování. Ve skiareálu Lipno proto připravují například výlet na vrchol Stezky korunami stromů (21.12. 13:30), nebo soutěže pro děti i dospělé s maskotem ve Fox parku.

6.listopadu - Horní Polubný - na sjezdovce Černá Říčka to zatím na zahájení lyžařské sezóny nevypadá :))

23. října 2015  -   Špindlerův Mlýn  - unikátní záběry z webkamery Medvědín. Osvícení města a jeho obyvatel.

6. února 2016 - Velký Javor ( Grosser Arber) je největší rodinný skiareál na Šumavě. Najdete zde sjezdovky na carving, snowboarding, skialpinismus, tratě na běžecké lyžování či Kinderland se 4 dopravníkovými pásy pro rodiče s dětmi. Každý lyžař si může na Velkém Javoru vybrat sjezdovku odpovídající svým schopnostem. Sledujte webkamery Velký Javor.

23. února 2016 - Říčky v Orlických horách - Skicentrum Říčky pořádá v sobotu 27. února v 17:30 paralelní slalom za umělého osvětlení. Jedná se o otevřený závod pro všechny věkové kategorie. Po oblevě slibuje předpověď počasí pokles teplot a sněžení. Přijďte si zazávodit, nebo se jen tak pobavit. V Říčkách se stále lyžuje. Webkamera Říčky.

19.listopadu 2015 - Krušné hory, Klingenthal - Přípravy na první letošní závod ve skocích na lyžích vrcholí. Skákat se začne v pátek 18:00 (kvalifikace), v sobotu v 16:15 (týmový závod), v neděli ve 14:00 (závod jednotlivců). Největším tématem je již tradičně sníh. Respektive jeho absence, která se ve střední Evropě již stává listopadovou tradicí. Také proto organizátoři opět vsadili na italský systém umělé výroby sněhu, který dokáže "bílé zlato" produkovat i při teplotách vysoce v plusu. A že to nyní přijde vhod. Loni se tato varianta osvědčila a vypadala rozhodně lépe, než nahnědlý sníh z roku 2013. Však i sami organizátoři mu tehdy přezdívali "cappuccino". Letos ale zašli ještě dál a každý bude moct tento sníh ochutnat, dokonce s vanilkovou příchutí! Bonusem pak budou pražené mandle. Nápad je to jistě neotřelý, doufejme však, že místní sníh skutečně neobsahuje žádné chemikálie, jak tradují výrobci. "Webkamera Klingenthal"

18. ledna 2016 - Sníh na horách. Konečně přišla ta pravá zima. Sníh na horách, ale i v nížinách dovoluje lyžařům provozovat jejich oblíbený koníček. Na horách jsou ideální podmínky pro lyžování. Teploty pod bodem mrazu a sluníčko. Předpověď počasí je příznivá i pro následující týden. Neváhejte a vydejte se na hory, nebo sledujte naše hory online na webkameryzhor.cz.

Sníh, sluníčko a žádné fronty na sjezdovkách. Takový je obraz většiny sjezdovek ve všední dny. Vše se změní o víkendu, kdy je na horách naopak k nehnutí. Příští týden bude poslední bez jarních prázdnin. Od února začnou v některých okresech jarní prázdniny a hory se začnou plnit i ve všední dny. Foto je ze Skiareálu Lipno.

Jarní prázdniny 2016:

1.2. – 7.2.2016: Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

8.2. – 14.2.2016: Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

15.2. – 21.2.2016: Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

22.2. – 28.2.2016: Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město

29.2. – 6.3.2016: Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná

7.3. – 13.3.2016: Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

14. února 2016 - Šumava. Šumavský SKIMARATON se letos koná 27.2. - 28.2.2016. Závodit můžete na 45 km a 23 km klasicky a 46km a 23 km volně. Závod je součástí série Euroloppet a Stopa pro život. Start a cíl je na Kvildě. Více informací na www.skimaraton.cz

18.listopadu 2015 - Drážďany - Tip na výlet: Vánoční trh Štrýclmarkt v Drážďanech. 26.11 - 24.12. 2015 (denně od 10:00 do 21:00). Nejstarší a zřejmě i největší vánoční trh v Německu. Zlatým hřebem je již po dvaadvacáté oblíbená Štolová slavnost tzv. "Stollenfest" v sobotu 5. prosince 2015. Centrum Drážďan očekává v den této slavnosti přes sto padesát tisíc návštěvníků sledujících průvod, jehož součástí je i letos povoz tažený koňským čtyřspřežím vezoucí více než třítunovou obří štolu. Průvod bude zakončen na Štrýclmarktu (tj. na náměstí Altmarkt), kde přítomní pekaři obří štolu rozprodají návštěvníkům.

7. prosince - Krušné hory, Seiffen - Vánoční trhy v Seiffenu 28.11. - 24.12. 2015. Až 100 autobusů denně přijíždí v prosinci do malé krušnohorské vesničky Seiffen. Místní vánoční trhy jsou proslulé prodejem vánočních dřevěných ozdob a hraček. Na trhu najdeme vyřezávané figurky, postavy andělů, pyramidy, louskáčky, dřevěná horská panoramata atd. Nenechte si ujít Krušnohorské muzeum hraček a skanzen lidové architektury v Seiffenu.

30. prosince 2015 - Jizerské hory. Ve většině horských středisek se začalo se zasněžováním sjezdovek. Teploty by měly být v následujících dnech pod bodem mrazu. Podle meteorologů by mrazivé počasí mělo vydržet do 6. ledna. Doufejme, že vlekaři vyrobí dostatečné zásoby umělého sněhu, protože sněžit by mělo v následujících dnech jen minimálně. Na obrázku webkamera Kořenov - Rejdice.

26. února 2016 - Zadov. Jeden z nejznámějších jihočeských skiareálů praská ve švech. Slunečné počasí, příznivé teploty, ale i velké fronty. Takový je obrázek dnešního Zadova. Skiareál Kobyla v provozu denně od 8:30 do 16 hod. a mimo pondělí i od 18 do 21 hod. Webkamera zadov kobyla.

1. Skiareál Lipno zahajuje zimní sezónu 19. prosince v 9:00. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Mazání lyží, zábava s lišákem Foxem ve Fox parku, ukázka výuky lyžařské školy, představení horské techniky na Kramolíně, animace a pohádky pro děti ve Fox parku. Webkamera Skiareál Lipno

2. Skiareál Klínovec zahajuje 4. prosince v 9:00. V provozu bude sjezdovka Dámská (1400m). Novinkou je možnost pořízení skipasů jako vánoční dárek (klinovec.cz/darek). Webkamera Klínovec - Dámská

3. Skiareál Špindlerův Mlýn - Svatý Petr otevírá svoje brány 12. prosince v 9:00. Připraveny jsou závody s ČT Sport, Fun Park se skákacím hradem a atrakcemi pro děti, nové šestimístná vyhřívaná lanovka na Pláně, Vánoční jarmark a příjezd Krakonoše.Webkamera Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

4. SkiResort Černá Hora - Pec zahájil provoz 27. listopadu na sjezdovce Anděl. 4. prosince bude zahájen provoz na dalších sjezdovkách na Černé Hoře (Jánské Lázně). 5. prosince otevírá i areál v Peci pod Sněžkou, konkrétně sjezdovky Javor, Zahrádky, Lyžařská, Smrk a U potoka. Webkamera Pec pod Sněžkou

Většina skiareálů si v mrazivém konci listopadu udělala zásoby technického sněhu. Nyní se všude bedlivě sleduje předpověď počasí a čeká se až začne opět mrznout. Všeobecně se očekává, že se areály rozjedou o víkendu 12-13. prosince.