Webkamery online - webkamera Boží Dar, Poledník, Praděd, Lysá hora, Pustevny, Březník, Cínovec, Jizerka, Sněžka, Bedřichov, Boží Dar, Kvilda, Klínovec, Deštné v Orlických horách, Lipno, Špindlerův Mlýn, Tanvaldský Špičák a další "Webkamery z hor".

Webkamery online Šumava, Krkonoše, Jizerské hory, Krušné hory, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Vysočina.

Webkamery Jizerské hory

Webkamery online Jizerské hory - Webkamera Albrechtice, Bedřichov, Desná - Černá Říčka, Desná v Jizerských horách, Hejnice, Jizerka, Josefův Důl, Kořenov, Liberec, Liberecký Ještěd, Paseky nad Jizerou, Příchovice, Rejdice, Severák, Smržovka, Štěpánka, Tanvaldský Špičák, Albrechtice, Železný Brod.

Jizerské hory jsou rájem turistů, cykloturistů a běžkařů.  Jizerská magistrála slouží v zimě běžcům na lyžích (koná se zde oblíbený závod Jizerská 50) a v létě cyklistům a pěším turistům. Za shlédnutí stojí osada Jizerka, Smědava, rozhledny Slovanka nad Hraběticemi, Královka, Bramberk, Černá Studnice, Nad Prosečí, Tanvaldský Špičák, Štepánka, Smrk. Zimní lyžařská střediska: Tanvaldský Špičák, Severák, Bedřichov.

webkamera Tanvaldský Špičák

 

Webkamera na sjezdovku Malinovka v Bedřichově.

webkamera Bedřichov Malinovka

Webkamera na parkoviště v lyžařském areálu Bedřichov.

webkamera Bedřichov

Webkamera sleduje běžecký stadion v Bedřichově.

webkamera Bedřichov

Webkamera Desná v Jizerských horách.

webkamera Desná

 

Webkamera Hejnice v údolí Jizerských hor.

webkamera Hejnice

[ http://www.chmi.cz/files/...]

Webkamera Horní Polubný - pohled na Krkonoše.

Webkamera Horní Polubný

[ http://images.webcams.travel...]

Webkamera v osadě Jizerka směrem na Bukovec.

Jizerka - Bukovec

 [ http://kamery.hydronet.cz/...]

Webkamera Liberec - pohled na město a Ještěd.

Jizera, Kořenov

Webkamera Příchovice nedaleko rozhledny Štěpánka.

Webkamera Příchovice - U Čápa

[ http://www.hory.cz/strediska/jizerske-hory...]

Webkamera Rejdice -Český Šumburk sjezdovka.

webkamera Rejdice

[ http:///www.finske-domky.cz/...]

 

Webkamera Rejdice - sjezdovka pod Bílou skalou.

webkamera Rejdice

Webkamera Severák - Ski Jizerky, lyžařský vlek Kampa.

webkamera Severák

[ http://www.skijizerky.cz/cz/zima...]

Webkamera Severák - Ski Jizerky, dětský svět.

Proti Arnice - Dětský svět

[ http://www.skijizerky.cz/cz/zima...]

Webkamera Smržovka - sjezdovka Filip.

Webkamera Smržovka

[ http://79.98.154.66/index.asp...]

Webkamera na Příchovice, Kořenov a přehradu Souš.

webkamera Štěpánka

[ http://www.korenov.cz/kamera2full...]

Webkamera rozhledna Štěpánka v Kořenově.

Webkamera Štěpánka

[ http://www.korenov.cz...]

Webkamera na nástupní stanici lanovky na Tanvaldský špičák.

Tanvaldský Špičák I lanovka nástup

[ http://www.skijizerky.cz/cz/zima...]

Webkamera Tanvaldský špičák - Ski areál Jizerky.

Tanvaldský Špičák I lanová dráha

[ http://www.skijizerky.cz/cz/zima/...]

Tanvaldský špičák II. dětský vlek s pojízdným kobercem.

Tanvaldský Špičák II dětský vlek

[ http://www.skijizerky.cz/cz/zima...]

Webkamera Železný brod - město a řeka Jizera.

Železný Brod

[ http://www.hydronet.cz/content/...]

Tipy na výlet

Na tomto místě budeme pravidelně přinášet aktuální informace z našich hor, tipy na výlet, zajímavosti, kuriozity, termíny pořádaných akcí a snímky z webkamer. Pokud budete mít zajímavou fotku nebo informaci z okolí webkamer, pošlete nám ji na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na naši facebookovou stránku a my ji vystavíme na našem webu.

Webkamery online - aktuality a tipy na výlet z našich hor

Jak naučit dítě lyžovat?

Začít učit dítě lyžovat se dá již od 3 let věku dítěte.

Nejprve bych doporučoval nechat dítě ťapat na rovině, aby si zvyklo na lyže a na to, že to klouže. Poté je již možno jít na sjezdovku. Nejlepší jsou sjezdovky, které mají pohyblivý koberec. Dítě se dostane bez problémů nahoru. Většinou obsluha pomůže s výstupem z koberce. Pokud je k dispozici jen Poma, vezeme dítě nahoru tak, že dáme jednu nohu mezi lyže dítěte a vezeme ho tzv. "na koleni".

V začátcích výuky přidržujeme dítě na laně nebo tzv. žížalou. Já jsem používal žížalu. Ta se dá dítěti kolem hrudníku pod ruce a vezeme ho pluhem z kopce. Je třeba dítě donutit, aby se učilo plužit a aby se na žížalu nevěšelo a nezaklánělo se. Jinak se hrozně nadřete a dítě si zvykne spoléhat se na vás. Tuto fázi s žížalou bych doporučoval neprotahovat a zkusit nechat dítě jet samotné. Tím se dostáváme k tomu co je podle mě při učení nejdůležitější a to je svah. Nejlepší je najít sjezdovku, která končí do roviny. Nebojíte se pak, že dítě někam ujede. Dítě i když neumí zatáčet,  tak se na rovince samo zastaví. Výuka v této fázi probíhá samozřejmě pořád bez hůlek. Pokud už dítě zvládne samo jet, dbáme na to, aby jelo v pluhu, kolínka pokrčená, ruce na kolena. Nebo zkoušíme různé hry, které zpříjemní dětem tuto náročnou fázi učení. (Např. roztánout ruce a jet jako letadlo, nebo jakoby držet volant a naklánět se). Osvědčilo se mi také jet pozadu před dítětem a vžy ho přibrzdit, trošku mu poodjet a opět přibrzdit. U šikovných dětí bych možná zkusil i vynechat fázi s žížalou, nebo lanem a rovnou zkusil nechat dítě jet samotné. Ale jen v případě mírného kopce a dojezdu do roviny.

Co považuji za druhou nejdůležitější věc při učení je délka lyží. Několikrát jsem se na to ptal i ve Skicentru odborníků a ti doporučují mít lyže o 10 - 20 cm kratší než je výška dítěte. Já doporučuji o 30 cm a více kratší. Delší lyže se hůře ovládají jak při zatáčení, tak při plužení. Nevidím jediný důvod, proč mít dlouhé lyže, když potřebujem, aby se dítě naučilo zatáčet a plužit.

Co je nejdůležitější, když učím dítě lyžovat?

1. Mírný svah s dojezdem do roviny.

2. Krátké, dobře ovladatelné lyže. (Dítě i sebe dobře obléknout, helmu pro dítě)

3. Trpělivost.

Skiareál Strážné v Krkonoších - recenze

18.ledna 2017 - Skiareál Strážné je především areálem pro rodiče a děti. Profil sjezdovek je mírný a ideální pro začínající lyžaře. Pro ty nejmenší je ve skiareálu dětská zahrádka se zvířátky. Děti zde mohou ťapat na lyžičkách a seznamovat se s tím, že to na lyžích klouže. Větší děti mohou na sjezdovku a to buď na laně, nebo s rodičem na pomě. Obsluha vleku je ochotná a vlek přibrzdí. Rodič dá dítěti jednu nohu mezi lyže a veze ho tzv. na koleni. Děti mohou využít i velkou lyžařskou školu (450 Kč / hodinu). Napočítal jsem kolem 15 instruktorů. Cena skipasů je 420 Kč/den, nebo můžete využít bodovou jízdenku, kdy jedna jízda vyjde na 15 Kč. Pokud si zatouží pořádně zalyžovat i rodiče, je zde prudší vlek ke kostelu, nebo můžete dojet autem do 4 km vzdálených Herlíkovic. Nesmíme zapomenout ani na běžkaře. Strážné je východiskem běžkařských stop, dojedete po vrstevnici až do Špidlerova Mlýna.

Skiareál Lipno - recenze

15.12.2016 - Skiareál Lipno. Sobotní návštěva Skiareálu Lipno se vydařila po všech směrech. Počasí nádherné, fronty u vleků žádné. Nejlepší na skiareálu je Foxpark pro děti. K dispozici jsou dva pojízdné koberce, na jejichž konci pomůže s výstupem dítěti místní obsluha. Půjčit si zde můžete pomůcky k držení dítěte při lyžování (Tzv. žížala, kroužek nebo i koště). Dětský areál je oplocen a prochází se zde lyšák Fox, kterého děti obletují. Sjezdovky byly dobře upravené a na straně od Lipna i dostatečně tvrdé. Myslím, že si zde dobře zalyžují i zdatní lyžaři, kteří vyhledávají větší kopce. Na straně k Lipnu, kde svítí slunce byl již sníh měkčí a pomalý. Tato sjezdovka je i svým profilem spíše pro začátečníky a děti. Foxpark je zdarma, celodenní permanentka za 480 Kč (v mimosezóně, do 23.12).

Nové město na Moravě se chystá na biatlon

24. listopadu 2016 - Nové město na Moravě. Světový pohár v biatlonu se letos pojede i v Novém městě na Moravě. Závody se uskuteční 15 - 18. prosince. Divákům se představí všichni čeští přední biatlonisté včetně Gabriely Koukalové, Veroniky Vítkové, Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce. V Novém městě na Moravě probíhá zasněžování tratí a očekává se bouřlivá divácká kulisa. Zbývá už jen pár lístků na tribunu, volná jsou ještě místa kolem trati. Organizátoři očekávají návštěvu 30 000 diváků. Více na http://www.vysocina-arena.cz

Program: Čtvrtek 15.12 17:30 - Sprint muži

               Pátek 16.12 17:30 - Sprint ženy

               Sobota 17.12 15:00 - Stíhací závod muži, 17:30 - Stíhací závod ženy

               Neděle 18.12 11:45 - Hromadný start muži, 14:15 - Hromadný start ženy

Aktuální pohled na Vysočina arénu: http://webkameryzhor.cz/webkamery-z-hor/webkamery-z-hor/vysocina/nove-mesto-na-morave-arena

Na Monínci se začne lyžovat už 26. října

13. října 2016 - Monínec. Skiareál Monínec na České Sibiři je nově vybaven zařízením Snowfactory, které umožňuje vyrábět sníh a zasněžovat i při teplotách nad nulou. Zasněžovat se dá až do 35 stupňů. Oproti technickému sněhu je snow factory jiný. Připomíná šupiny nebo sklo. Monínec tak bude prvním místem v Česku, kde si můžete v sezóne 2016-2017 zalyžovat. Zahájení provozu je naplánováno na 26. října.

Další aktuality a informace z hor - tipy na výlet